A belső kommunikáció nemcsak a hírlevelekből és a céges hírfolyamból áll. Egy one-to-one megbeszélés, az aktuális hírekről, munkahelyi programokról kapott értesítés, a szervezeti átalakulás stációinak ismerete (vagy nem ismerete) is mind ide sorolható.
Az, hogy egy cég miként kommunikál a dolgozóival és az, hogy a kollégák és vezetők hogyan kommunikálnak egymással, már önmagában árulkodik a szervezet hatékonyságáról, a vezetési módszertanról és arról, hogy az egyes emberek mennyire vannak tisztában a vállalat stratégiájával, víziójával és azzal, hogy aktuálisan hol tartanak ezek megvalósításában, és mit kell tenni ahhoz, hogy elérjék a kitűzött célt. Mostanában a tapasztalatunk alapján az „agilisan” a cél.
A nem megfelelő, akadozó kommunikáció az első és legnagyobb gátja a sikernek, legyen szó projekt leszállításról, beruházásról, egy gyors döntési folyamat végeredményéről, a kulcsember megtartásáról, de a sort hosszasan lehetne sorolni. Vegyünk egy hétköznapi példát, ahol a kommunikáció pontosabban annak hiánya, forintokban mérhető kárt okoz. Adott egy IT-vezető és egy CISO, akik a transzparensen megvitatva a problémát, egymás motivációját megértve, „agilisan” konszenzusra jutnak abban, hogy szükség van egy új végpontvédelmi rendszerre, hiszen a pandémia negyedszerre is felfutó hulláma miatt otthonról dolgozó kollégák számtalan kiberfenyegetésnek vannak kitéve.
A megoldás megszületését követően azonban nem történik semmi, a projekt az igazgatóságnál áll hónapokon keresztül „agilisan”, miközben a kollégák és általuk a szervezet, folyamatosan ki van téve a fenyegetéseknek. Mindez miért lehetséges? Igen egyszerű az oka, az üzlet és az IT között elmaradt az érdemi kommunikáció, így előbbi nem látta át megfelelően, hogy miért van szükség a szóban forgó, nagy beruházásra.
A gyakran előforduló probléma megoldására szükség van ahhoz, hogy a vezetők megfelelően tudjanak kommunikálni egymással. Ebben nyújt segítséget az OD&IT Solutions vezetőképző programja a Sailinghangar, amely segít a szervezetek vezetőinek, tulajdonosainak, abban, hogy a digitális átalakulás technológia oldalának nehezen átfogható változása mellett, az emberi oldalának szerepét is hatékonyan tudják kezelni. A szervezeten belüli hatékony vezetői gondolkodás és vezetői szerepek így már a stratégiai célokkal összhangban – együttműködésben – használhatók fel a folyamatosan változó üzleti környezet elvárásainak.